[

در پست  های قبل در رابطه با password policy و امکان ایجاد جندین پسوورد پالیسی در یک دامین با pso صحبت کردیم .حال به سراغ قسمت پایانی group policy object خواهیم رفت .

پس از ان که Group Policy pbject مورد نظر را ایجاد و سپس به ou مد نظر link ذاذیم , چه policy مد نظر در user configuration و چه در Compute configuration تعریف شده باشد به صورت Default از 90 تا 120 دقیقه طول مب کشد تا client ها از تغییرات policy مطلع شوند .

برای Force کردن باید چکار کنیم ؟

برای force  کردن انکه همین حالا client ها به سراغ dc بیایند و از تغییرات پالیسی مطلع شوند از دستور gpupdate /force استفاده میکنیم .این بدین معنی است که همین حالا client ها به سراغ dc بیایند و Policy ها را از ان بگیرند .

نکته :ممکن از برای take a fake نیاز به restart باشد .

پالیسی  های Default  :

ما 2 پایسی به صورت default داریم که یکی به دامین و دیگری به dc های لینک داده شده است که به ترتیب Default Domain Policy و Default Domain Controller Policy هستند .

توصیه ی مایکروسافت در خصوص این 2 پالیسی مبنی بر این است که در اسن 2 پالیسی تغییرات ایجاد نکنیم و اگر در نظر داشتیم که پالیسی تعریف کنیم , با ایجاد یک gpo جدید این کار را انجام دهیم .

حال فرض کنیم که این 2 پالیسی را به صورت اتفاقی از روی هارد دیسک حذف کردیم و یا اینکه در ان تغییراتی ایجاد کردیم و میخواهیم به حالت default برگردانیم , باید چکار کنیم ؟

میتوانیم از دستور dcgpofix استفاده کنیم .